Diagnostika HW problémů

Diagnostika HW u notebooku

Má Váš notebook nějakou závadu, se kterou si nevíte rady? Klepe? Přehřívá se? Vypíná se sám od sebe? Je pomalý? Nefunguje mechanika? Zvuk?

Provedeme diagnostiku hardware (popřípadě software), zjistíme problém a navrhneme pro Vás nejoptimálnější funkční i cenové řešení.

 

Nevíte, co je hardware?

 

Hardware (zkratka HW) je ta část Vašeho notebooku, na kterou si můžete „sáhnout". Jedná se tedy o něco hmatatelného. Mezi nejdůležitější HW patří základní deska, pevný disk, procesor, zdroj, chladič(e), operační paměť, grafická karta (může být integrovaná na základní desce) či monitor, klávesnice nebo myš. Dále se mezi HW řadí zvuková karta, optická mechanika (často DVD vypalovačka), síťová karta (často integrovaná na základní desce), čtečka paměťových karet, tiskárna, skener a jiné.

Hardware se neobejde bez software. Software jsou veškeré programy, které ve svém PC používáte (Microsoft®, antivirový program, Microsoft® Office, Nero, Winamp aj.). Některé programy jsou k dispozici zdarma (např. prohlížeč Mozilla Firefox), jiné jsou k dispozici k používání s podmínkami, ostatní jsou zpoplatněny.