Duke nukem forever

Duke Nukem Forever

Po tom, co jsem se dozvěděl, že konečně vyšel nový a můj oblíbený Duke Nukem, si dovoluji napsat pár informací o této, myslím, že pro hodně z nás, legendární hře.


Duke nukem forever

 

Ilustrace 1: Wallpaper k nové hře Duke nukem


 

Trochu z historie vývoje této hry

Na hře se začalo pracovat roku 1997 – hra tedy vyšla po neuvěřitelných 14 letech. Vývoj nebyl kolikrát jednoduchý. Hra se začala stavět na Quake 2 enginu, ale po značné době vývoje se 3D Realms rozhodl celou hru předělat do novějšího enginu – Unreal, což bylo časově velice náročné a hra utrpěla hlavně na datu vydání. 3D Realms v roce 2009 z finančních důvodů už nemělo finanční prostředky na dokončení této hry, takže se vývoje po různých tahanicích zhostilo studio Gearbox a začalo se s vývojem od začátku. Aktuální podoba hry je tedy ve vývoji jen 2 roky.

 

Pár slov ke hře

Duke Nukem nás určitě nezklame v jeho, pro něj typických, věcech jako striptérky ve hře, vnadné ženy (např. pokojské), ale i na toaletu si Duke zajde a dělá další podobné věci.

Na samotném začátku hry bojujete proti obrovské příšeře, po jejím náročném zdolání zjistíte, že to vlastně Duke hrál jako hru. Dále ve hře pokračujete ve střílení, tak jak jste zvyklí ze hry Duke Nukem 3D.

Pokud jste, tak jako já, ne jednou dohráli zmiňovanou hru Duke Nukem 3D, tak určitě doporučuji stáhnout a zahrát alespoň demoverzi této nové hry.

Hru si lze zahrát na PC, Playstation 3 a Xbox 360.

Oficiální trailer můžete vidět na http://www.youtube.com/watch?v=wVuuyRGB_BA

 

V Brně 20.6. 2011

Napsal: Antonín Crha