Jak na nefunkční O2 mobilní internet

 

Jak na nefunkční O2 mobilní internet (sada s USB modemem Huawei)

 

Získali jste od Alza.cz při nákupu Internet zadarmo (O2 mobilní internet sada) a nefunguje Vám? Totéž se stalo mě, neváhal jsem a zavolal na technickou podporu O2 a zjistil jak postupovat.

 

O2 internet O2 internet
1. Ilustrace: O2 mobilní internet sada 2. Ilustrace: Modem Huawei E1750

 

Snad následující návod pomůže i Vám, dané řešení bylo testováno v operačním systému Windows 7, ve starších verzích Windows (XP, Vista) by mělo zabrat také.

 

Hlavní příčinou bývá, že máte již v systému ovladače modemu Huawei od jiného operátora, což se může stát pokud jste používali mobilní internet jiného operátora. V mém případě stačilo mít nainstalovaný SW „Vodafone Mobile Connect“, který lze použít pro připojení k internetu pomocí mobilního telefonu.

 

Řešení problému:

 

Přejděte do nabídky Start, klikněte pravým tlačítkem myši na položku Počítač a zvolte Spravovat. V nově otevřeném okně klikněte na Správce zařízení a rozbalte skupinu s názvem Modemy. Vše je vidět na následujícím obrázku.


O2 internet

 

Dále byste měli vidět nainstalovaný modem Huawei (v mém případě se jedná o položku: Vodafone Mobile Broadband Modem (Huawei)). Pokud tam žádný takový modem neuvidíte, nemáte nainstalovány ovladače zařízení a zkuste modem odpojit, znovu připojit a vyčkat, zda se daný HW v seznamu neobjeví. Pokud modem Huawei vidíte, klikněte na něj pravým tlačítkem a zvolte Vlastnosti. V novém okně klikněte na kartu Upřesnit a do pole Zvláštní iniciační příkazy vpište tento text at+cgdcont=1,"IP","internet". Klikněte na OK a zavřete okno Správa počítače. Gratuluji, to nejhorší již máte za sebou.


O2 internet

 

Nyní je potřeba vytvořit profil pro připojení k internetu, což lze udělat následovně. Otevřete si v ovládací panelech Centrum síťových připojení a sdílení a klikněte na Nastavit telefonické připojení a klikněte na tlačítko Další. V následujícím vyberte modem Huawei a opět klikněte na tlačítko Další.

Zobrazí se Vám okno, ve kterém musíte vyplnit údaje. Do pole Vytočit telefonní číslo vložte *99# a do pole Název připojení vepište jak se má dané připojení jmenovat, například O2 mobilní internet. Správně vyplněné okno je na obrázku níže.


O2 internet

 

Nakonec stačí kliknout na tlačítko Připojit a během chvíle budete mít k dispozici opravdu mobilní připojení k internetu.

 

Mgr. Radek Šembera

v Brně 25.8.2011