nazev

 

Pohodlná záloha smartphone na platformě Android - MyPhoneExplorer

 

Svět zaplavilo množství chytrých telefonů, ale poslední dobou má většina z nich společného jmenovatele a to operační systém od Google – Android. Právě ten dnes vládne světu chytrých telefonů a doslova zadupal stávající konkurenci do země.


Android 1

 

1. Ilustrace: Raketový nástup OS Android – zdroj: http://www.gartner.com/it/page.jsp?id=1689814

 

Co je na Android tak skvělého? Za sebe odpovím, že na rozdíl od iPhone mě nesvazuje vůle Steeva Jobse, oproti Symbianu je Android nabitý funkcemi, v porovnání s Windows Phone 7 vypadá Android mnohem lépe a nakonec není potřeba nepohodlný stylus, jako v případě Windows Mobile. Telefon s OS Android má opravdu široké možnosti využití, málo omezení a velké množství kvalitních aplikací (placených i neplacených). Také se mi líbí, že zařízení je opravdu velká škála a každý si může vybrat podle svého vkusu a podle svých možností.

 

Pokud jsem Vás přesvědčil, nebo telefon s Android už vlastníte, tak jistě uvítáte možnost ho pohodlně zálohovat. Osobně doporučuji program MyPhoneExplorer, který používám již od dob telefonu Sony Ericsson K700i. Program je k dispozici zcela zdarma a je pouze na vás jestli autory za kvalitní práci odměníte.

 

Android 1

2. Ilustrace: Rozhraní programu MyPhoneExplorer

 

Nyní stručně k možnostem programu. Je možné pohodlně provádět synchronizaci kontaktů, kalendáře, SMS a hovorů. Dále je možné také dané údaje zálohovat či exportovat například do CSV. Navíc umožňuje stažení či instalaci aplikací ve formátu *.apk.

 

Pro úspěšné navázání spojení s telefonem budete muset do telefonu z Android Market stáhnout a nainstalovat aplikaci MyPhoneExplorer Client. Po jejím spuštění můžete s telefonem pohodně komunikovat pomocí USB (je nutné zapnout „ladění režimu USB“ v nastavení telefonu), Bluetooth, nebo WiFi.

 

V Brně 2.7.2011

Radek Šembera