Angry birds

Angry Birds

V dnešním článku bych Vám chtěl přiblížit moji malou (nedávno objevenou) závislost na hře Angry Birds. Myslím, že nejsem jediný, kdo se snaží tuto hru dohrát, nebo už čeká na další verze či mapy do hry. V této hře bojuje rodinka ptáků proti zlým zeleným prasatům.

 

Kde hru najít a na čem lze hrát

Hru lze zakoupit na oficiálních internetových stránkách hry: www.angrybirds.com za 4.95 dolarů. Nyní pro PC existuje nejen základní hra, ale také další verze s podnázvem RIO. Hru si můžete zahrát i online zdarma na herních webech. Dále si hru zahrajete na svém iPhonu, iPadu, dotykovém telefonu, dokonce i na PS3.

 

Cíl hry a jak to vlastně všechno začalo

Jak jsem již naznačil v úvodu, jedná se o pomstu ptáků, kterým zlá prasata ukradla vajíčka, které si následně uvařila k obědu :). Ptákům se samozřejmě takovéto počínání prasat nelíbí a tak jdou do boje. Tuto hru ovládáte pouze pomocí myši. Snažíte se pomocí ptáků zničit všechna zelená prasátka (různých velikostí) na obrazovce. Ptáky střílíte po prasatech pomocí praku.

 

angry birds

 

Nejde ovšem jen o to zničit všechny prasata, abyste mohli vstoupit do dalšího kola, sbíráte také body za jednotlivá kola, která jsou ohodnocena 1 až 3 hvězdami. Score se zvyšuje i tím, jak moc zničíte desek ze dřeva nebo kamenných kostek, které Vám zároveň někdy znepříjemňují život. Pokud po úspěšném zdolání kola Vám zbyde nepoužitý pták, máte za něj rovných 10 000 bodů. Občas stačí jedna dobře mířená rána a celé kolo máte hotové

Nestřílíte pouze jedním druhem ptáků, ale po záchraně jiného druhu se sním naskytnou další možnosti, jak protivníka dostat. Někteří se po odpalu rozdělí na 3 ptáky, jiní po nárazu explodují, či po kliknutí na myš snesou výbušné vajíčko atd.

 

Angry Birds Rio

U této verze hry již nestojíte proti zeleným prasátkům, ale prot zlým opicím. S opicemi máte podobný problém jako v předcházející verzi s prasaty, takže úkol zní jasně - dostaňte je všechny :). Ve verzi Angry Birds Rio 1.1 jsou 3 epizody po 30 kolech. U dalších neotevřených epizod je nápis COMMING SOON, takže se nám dostane alespoň dalších 3 epizod a určitě se máme na co těšit.

 

Snad jsem Vám hru dostatečně představil a motivoval Vás k tomu, abyste si hru alespoň spustili a zkusili vyhrát první kolo. Já se ke hře dostal po zhlédnutí jednoho z dílů Game Page, ale upozornění: "Pozor, vysoce návykové!!!", jsem nevěnoval pozornost :)..

 

Pár perliček na závěr

- Trailer na připravovaný film na námět této hry (jedná se o fake, trailer doporučuji, ale je v AJ): http://www.youtube.com/watch?v=2matH4B9bTo&feature=player_embedded#at=98

- Intel rozdává zdarma tuto hru k propagaci svých výrobků. Reklamní kampaň na téma této hry rozjel i T-mobile.

- Neoficiální číslo počtu stažení napříč platformami je přes 100 miliónů.

 

 

Napsal: Antonín Crha